Wszystkie okna są otwarte na nasze parapety

Konglomerat marmurowy

 

Płatki, kruszywa i drobinki starannie wyselekcjonowanych marmurów połączone z certyfikowaną żywicą oraz pigmentami – taka właśnie jest kolekcja: JM Marble – czyli marmur naturalny we współczesnej interpretacji.

Konglomerat marmurowy to materiał, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Wspaniałe właściwości i walory estetyczne materiału sprawiają, że wykonane z niego parapety stają się ozdobą każdego okna. Szeroka paleta kolorystyczna kolekcji JM Marble umożliwia dopasowanie parapetów do dekorów stolarki okiennej.

 

Potrzebujesz porady lub wyceny

dostępne kolory

Dane techniczne

PARAPETY O GRUBOŚCI:

ORIENTACYJNA WAGA 1M MATERIAŁU TO:

DOSTĘPNE NAROŻNIKI:

DOSTĘPNE PROFILE WYKOŃCZENIOWE PARAPETÓW:

Jak pielęgnować konglomerat?

Do pielęgnacji i konserwacji produktów z konglomeratu, należy używać wyłącznie środków o neutralnym pH. Powierzchnie należy myć ciepłą wodą, a następnie przetrzeć do sucha szmatką wykonaną z miękkiego materiału.

Do konserwacji konglomeratów można używać:

  • Wosku bezbarwnego, który nie zmieni naturalnego odcienia, a tylko uwidoczni i ożywi jego piękno
  • Specjalnych środków do uszczelniania porów na powierzchni kamiennej, które zabezpieczają minerał przede wszystkim przed nasiąkaniem. W ofercie JARO-MAX występują impregnaty do kamienia. Należy pamiętać, że gdy stosujemy tego typu impregnat powierzchnia musi być bezwzględnie czysta, ponieważ impregnat tworzy na powierzchni marmuru powłokę, która nie przepuszcza wilgoci, a jednocześnie tworzy swoisty bezbarwny film. Ewentualne zanieczyszczenia pozostałe na konglomeracie będą wtedy widoczne przez warstwę bezbarwnego uszczelniacza, a nie będzie ich można usunąć poprzez zwykłe zabiegi

Ważne informacje:

  • Żywica poliestrowa jako składnik konglomeratów może ulec uszkodzeniu przy dłuższym kontakcie z produktami zasadowymi. Powinno się unikać stosowania klejów i środków do pielęgnacji o pH powyżej 10 oraz pozostawiania takich substancji na powierzchni
  • Głównym wrogiem wyrobów z konglomeratu i marmuru są zanieczyszczenia, które jeśli nie zostaną usunięte, pozostawiają niebezpieczną patynę, która powoduje utratę połysku i uszkodzenia powierzchni. Po gruntownym wstępnym czyszczeniu jest konieczne zachowanie czystości i regularne mycie wodą i środkami pielęgnacji o neutralnym pH
  • Popularne produkty, które niszczą powierzchnie to: soki, pianki do golenia, napoje alkoholowe, soda, perfumy, zmywacz do paznokci, keczup, musztarda, ocet, środki czyszczące nieprzeznaczone do kamienia, środki do włosów, szampony, mydła zawierające EDTA, sól kamienna, piasek, pasta do zębów, środki do toalety, środki do czyszczenia rur i każda ciecz zawierająca kwasy lub zasady.

Nasze produkty z aglomarmuru i kamienia naturalnego są wyjątkowe ze względu na swoją naturalną strukturę. Gotowy produkt może nieco różnić się od prezentowanych próbek, co wynika z naturalnych cech tych materiałów.  Warto zauważyć, że te wtrącenia kolorystyczne , odbiegające od powtarzalnej struktury świadczą o autentyczności i elegancji kamienia.